המחול המודרני הוא סגנון של ריקוד מערבי שהתפתח בתחילת המאה ה-19 שקם כתגובה לפורמליות של הבלט הקלאסי, ובמקום שם דגש על ביטוי ויצירתיות של הפרט. הסגנון מחבר לתוכו מגוון רחב של סגנונות ריקוד שונים ממקומות רבים בעולם.

אחד המעפיינים הבולטים של המחול המודרני הוא הדגש על הפרט ועידוד של רקדנים לפתח סגנונות ותנועות משלהם על מנת להביעה רגש ומחשבות דרך הריקוד שלהם. הגישה הזאת הובילה למגוון רחב של סגנונות וטכניקות כוריאוגרפיות, ואיפשרה את ההתפתחות של סגנונות וצורות ריקוד חדשות שלוקחים אלמנטים מעדות וסגנונות ריקוד שונים.

Front full length photo of flexible modern dancer rehearsing in dance studio

כמו כן מחול מודרני ידוע בזכות הדגש שלו לאילטור. בשונה מהבלט הקלאסי בו כל תנועה ידועה מראש ועברה כראוגרפייה, מחול מודרני מאפשר יותר חופשיות, יצירתיות וספונטניות. רקדני מחול מודרני מעודדים לתת לגוף ולרגשות שלהם להוביל את התנועות שלהם ולהתנסות בצורות שונות של הבעה עצמית. גישה זו הובילה לסגנון ריקוד רחב אשר מתפתח כל הזמן וחוצה את הגבולות של מה שנחשב אפשרי בריקוד.

בנוסף , מתמקד המחול המודרני גם בביטוי של סוגיות פוליטיות וחברתיות דרך ריקוד. הכראוגרפים משלבים נושאים כגון צדק חברתי , שיווין ונושאים סיבבתיים בריקוד המודרני. כצוצאה מכך מקבלים סגנון ריקוד שלא רק יפה ומעניין אלה גם משמעותי .

כיום המחול המודרני ממשיך להתפתח ולעורר השראה בקרב דורות חדשים של רקדנים. הסגנון מלומד במגוון רחב של בתי ספר לריקוד וסטודיויים ברחבי העולם, ומבוצע בתיאתרונים ופסטיבלים שונים. בין אם אתם רקדנים מתחילים ובין אם אתם מקצוענים , המחול המודרני מציע סגנון ריקוד דינמי ומתפתח, אשר גם מאתגר וגם מספק בצלחה.